How To Improve Speaking

از بهترین راههای تقویت اسپیکینگ صحبت کردن با یک انگلیسی زبان یا یک پارتنر است…از انجایی که این اپشن همیشه در اختیار نیست  در متن زیر راه هایی کلی برای بهبود اسپیکینگ شما ارئه شده است:
1.به انگلیسی فکر کنید.

اکثر اوقات زبان اموزان ابتدا به زبان مادری خود در ذهنشان جمله بندی میکنند و سپس میخواهند انرا ترجمه کنند اما ترجمه از زبان مادری به زبان دیگر نه تنها کار اسانی نیست همچنین باعث اشتباهات زیادی نیزمیشود.( البته این امر گاهی به تشخیص مدرس میتواند به کارگیری شود بدین معنا که گاهی اوقات برای شروع اسپیکینگ شما نیاز دارید از زبان مادری خود به روشی اصولی کمک بگیرید ) پس سعی کنید به عنوان تمرین کارهای روزانه خود را به صورت جملات انگلیسی مرور کنید.

2.روبروی اینه حرف بزنید.

به مدت چند دقیقه بدون توقف روبروی اینه صحبت کنید و سعی کنید کلماتی که بلدنیستید را با جایگزین کردن جملات و کلمات دیگر توضیح دهید.

برای تمرین در این زمینه سعی کنید همیشه از دیکشنری های انگلیسی به انگلیسی استفاده کنید.

هربار پس از این تمرین اشکالات گرامری و کاستی های لغوی خود را یادداشت و تمرین کنید.

3.با صدای بلند روخوانی و صدای خود را ضبط کنید.

با خواندن از روی متنها با صدای بلند به گفتن جملات طولانی عادت میکنید و با گوش دادن به صدای خودتان با ضعفهای تلفظی خود اشنا میشوید.بهترین متنها برای خواندن متنهنایی با دیالوگ هایی طولانی و متعدد هستند.

4.تانگ تویسترها را تمرین کنید.

جملات تانگ تویستر جملاتی هستند که در انها کلماتی با تلفظ دشوارتر و مشابه پشت سرهم امده اند.تکرار مداوم این جملات باعث مشود روانتر صحبت کنید و در فهم سریعترمفهوم جملات نیز تاثیر گذار است.

جملهه زیر نمونه ای از این جملات است:“There those thousand thinkers were thinking how did the other three thieves go throug”

5.اهنگ-اخبار-فیلم و… به زبان انگلیسی.

گوش دادن به اخبار و مستندها و تکرار انها ضعفهای تلفظی را به حداقل میرساند و علاوه برآن ایده ها و موضوعات بسیاری برای اسپیکینگ به شما میدهد. همچنین میتوانید هنگامی که به موزیک گوش میدهید بلند تکرار کنید و اصطلاحات انرا به خاطر بسپارید.

6.اهنگ کلامشان را کپی کنید.

هر زبانی آهنگ مخصوصی دارد که رعایت نکردن ان باعث نامفهوم ماندن کلام میشود. سعی کنید هنگامی که به اخبار و لیسنینگ و… گوش میدهید سعی کنید اهنگ انها را کپی کنید.  و هنگام صحبت کردن به قسمتهایی که با تاکید بیشتر یا اهنگ سوالی و… خوانده میشود دقت کنید.

7.گرامر را حذف کنید.

هرچند گرامر بخش جداناپذیری از زبان انگلیسی است ام در قسمتی از تمرین اسپیکینگ تمرکزتان را از گرامر بردارید و فقط سعی کنید با کلماتی که میدانید صحبت کنید. برای رفع اشکالات گرامری وقتی جدا در نظر بگیرید و پس از انکه در هردومهارت تبحر کافی پیدا کردید هنگام صحبت کردن برروی هردو مهارت تمرکز کنید.

8.دایره لغات و جملات خود را بالا ببرید.

هرچه کلمات بیشتری بلد باشید هنگام صحبت کردن کمتر به مشکل برمیخورید و روان تر حرف میزنید.اما نکته مهم این است که تنها روی دایره کلملت خود تمرکز نداشته باشید و سعی کنید برای تقویت اسپیکینگ خود جملات جدید-عبارتها-اصطلاحات و ….در میان ریدینگها لیسنینگها و دیالوگهایی که کار میکنید پیدا کنید و به خاطر بسپارید.

9.راجب موضوع های مختلف اطلاعات کسب کنید.

در بعضی موارد مشکل بسیاری از زبان اموزان به خاطر نداشتن اطلاعات کافی راجب موضوع مورد بحث است.سعی کنیدعلاوه بر تمرین کردن صحبتهای روزانه و دیالوگهای کاربردی راجب موضوعات رایج روزمره و همچنین تاپیکهای امتحان ایلس اطلاعات کسب کنید تاحرف بیشتری برای گفتن داشته باشید.

10. سلیس بودن طبیعی انگلیسی را یاد بگیرید.

توانایی گفتن کلمات فردی به اندازه کافی عالی است، اما راز صحبت کردن به صورت روان درچگونگی جریان جملات قرار دارد. هر وقت بخشی از شعر را بخوانید، به یک آهنگ ملودیک گوش دهید یا یک کمیک خنده دار بخوانید، به موارد زیر توجه کنید:

یپوند دادن:توجه کنید که اصلی زبانان چگونه برای روانتر بود سخن کلمات را بهم وصل میکنند و بعضی از صداها را تلفظ نمیکنند یا صادی جدیدی تولید میکنند.

-مخفف یکی از کیدهای روانتر حرف زدن هستند.

they + have = they’ve  he + will = he’ll

11.کپی کردن از روی یک سخنرانی.

به طور خلاصه، این تکنیک در مورد تقلید است. شما گوش می دهید که یک سخنران اصلی زبان چه چیزی را می گوید و سعی کنید آن را کپی کنید.

ویدیوی مورد علاقه خود را با زیرنویس انتخاب کنید.

چند بار به ویدیو گوش کنید و زیرنویس ها را بخوانید تا درک خوبی از محتوای عمومی و جریان داشته باشید.

تک تک جملات راوی را بهه دقت گوش کنید و تکرار کننید و صدای خود را ریکورد کنید و سپس تفاوته را مقایسه کنید.

12.با سیری گفت وگو کنید.ه

هنگامی که با سیری صحبت میکنید برای انکه متوجه حرف شما شود مجبورید واضح تر و با تلفظ صیح تری صحبت کنید. و همچین میتوانید با گوش دادن به تلفظهای ان نحوه صحیح تلفظ کلمات را یادبگیرید.به این منظور از اپلیکیشنهای یگری نیز میتوانید استفاده کنید.

ژانویه 5, 2019

0 پاسخ به "How To Improve Speaking"

    ارسال یک پیغام

    سایت سرای زبان
    X